Vzdělávácí platforma ČZU

Prezentace s jistotou aneb Jak na veřejné vystupování a rétoriku

Neumíte vyjádřit myšlenku před více lidmi? Potíte se až za krkem? Naučte se prezentovat tak, ať to baví posluchače i vás.

Rétorika
Vzdělávání
Prezentování

Kde

IVP: Malá Chuchle

Kdy

Termín bude stanoven dle předběžného zájmu

Úroveň

Začátečníci

Kurz je ideální pro

Všechny

Více o kurzu

Kurz je určen všem, kteří chtějí zlepšit své komunikační a prezentační dovednosti. Během jednodenního kurzu se účastníci zaměří na klíčové aspekty efektivní prezentace, včetně tvorby poutavého obsahu, vizualizace dat a zlepšení svého mluveného projevu. Kurz poskytne praktické nástroje pro tvorbu prezentací a jejich prezentování za využití přesvědčivého mluveného projevu. Účastníci budou mít příležitost zdokonalit své prezentační dovednosti prostřednictvím praktických cvičení a poskytnuté zpětné vazby. Kurz pomůže účastníkům zlepšit své prezentační dovednosti a zvýšit jejich sebevědomí, což přispěje k efektivnější tvorbě prezentací a jejich úspěšnějšímu prezentování.

Naučíte se

Prezence
Institut vzdělávání a poradenství,
Česká zemědělská univerzita v Praze
V Lázních 3, Praha – Malá Chuchle, 159 00

Úvod do efektivní prezentace
Co znamená efektivní prezentace, stanovení cílů a očekávání od kurzu

Příprava prezentace
Stanovení cílů prezentace, příprava obsahu a klíčových bodů prezentace, efektivní struktura a formátování prezentace, vizuální prvky prezentace a práce s nimi, časté chyby při tvorbě prezentací a prezentování

Mluvený projev a řeč těla
Hlas a tělo jako nástroje prezentátora, klíčové charakteristiky dobrého mluveného projevu, volba jazykové úrovně, technika a výraz mluvy, řeč těla, gestikulace a postoj, oční kontakt a práce s prostorem a prostředím, elementy aktivizace pozornosti posluchačů

Přestávka – oběd

Praktická cvičení – mini-prezentace a zpětná vazba

Účastníci představí krátké prezentace. V kurzu se pracuje s natáčením vystoupení účastníků, s analýzami videí, se zpětnou vazbou od lektora a spoluúčastníků kurzu.

Důležité informace

Termín kurzu bude stanoven podle předběžného zájmu.
Kurz se uskuteční v Institutu vzdělávání a poradenství
(V Lázních 42/3, 159 00 Praha 5 – Malá Chuchle).

Cena prezenčního kurzu je 2 600,- Kč za osobu a zahrnuje i celodenní občerstvení.

V případě zájmu vyplňte přihlašovací formulář (přes QR kód nebo tlačítko „Mám o kurz zájem“).

Lektor

Ing. Karel Němejc, Ph.D.

pedagog IVP

Mgr. Daniela Nováková, DiS., Ph.D.

pedagog IVP